Виконавче провадження

gavrilovКулигін Артем Євгенович
Провідний юрист судової практики

Останнє засідання минуло, судове рішення набрало законної сили. Що необхідно робити далі?

Вибір плану дій в першу чергу залежить від того: виграли чи програли Ви спір. Ви перемогли?! Тоді, напевно, Ви зацікавлені в найшвидшому розшуці майна боржника та стягненні боргу, забороні виїзджати за межі території України або примушуванні державного органу виконувати дії, зазначені в рішенні суду.

Суд виніс рішення на користь опонента? В такому разі Вам необхідно добровільно виконати рішення суду (у випадку примусового стягнення боржник сплачує додаткові 10% збору) або знайти можливість для укладення мирової угоди (яка повинна бути складена, підписана сторонами належним чином та затверджена судом) з можливими відсрочками/розстрочками платежу тощо.

Команда ЮК WinnerLex супроводжує виконавче провадження та виконує наступні дії:

 

Для кредиторів:
 • аналіз матеріалів справи та підготовка стратегії стягнення/примусу держаних органів до дій;
 • розробка комплексу дій, спрямованих на реальне повернення боргу
 • підготовка та подання усіх необхідних документів (листів боржнику, заяви до виконавчої служби про відкриття провадження, арешт майна, тимчасову заборону на виїзд громадянам України тощо);
 • моніторинг виконавчого провадження та контроль процесуальних строків виконавчого провадження;
Для боржників:
 • усна/письмова консультація про добровільне виконання рішення суду та ухилення від його виконання;
 • підготовка та затвердження мирової угоди в суді (відстрочка, розстрочка платежів тощо);
 

 


Етапи та строки супроводу виконавчого провадження
Крок 1
3-7 годин
Ознайомлення з матеріалами справи та оцінка перспектив
Крок 2
10-15 год.
Підготовка та подання необхідних документів
Крок 3
10-20 годин
(опціонально) Підготовка та затвердження мирової угоди
Крок 4
від 1 міс.
Моніторинг виконавчого провадження
Чому саме ми:
 • Ми не беремося за завідомо програшні справи - оцінюємо реальні перспективи повернення боргу до підписання договору.
 • Використовуємо правові механізми, які зменшують ризик ухилення боржника від своїх зобов'язань (пошук і арешт майна, рахунків, заборону на виїзд за кордон, забезпечення позову).
 • При можливості ініціюємо порушення кримінального виробництва у разі наявності шахрайства з боку боржника.
 • У клієнта немає необхідності контакту з боржником - ми виконуємо всі необхідні дії.
 • Ефективність - високий показник вирішених судових спорів, що підтверджується довірою постійних клієнтів.

Якщо Вам необхідно повернути борг супроводити виконавче провадження, зателефонуйте нам для отримання первинної безкоштовної консультації. Ми визначимо перспективи Вашої справи і розрахуємо точну вартість послуги.

Наші клієнти про нас:
 
Порада юриста:
gavrilov 56
Провідний юрист судової практики:

«Якщо у Вас є підстави вважати, що подача необхідних доказів до суду стане з часом неможливою або утрудненою, або ж що Ваші права порушуються або існує реальна загроза їх порушення, Ви маєте право звернутися до господарського суду із заявою про застосування запобіжних заходів до подання позову: витребування доказів; огляд приміщень, в яких здійснюються дії, пов'язані з порушенням прав; накладення арешту на майно»

gavrilov 56
Провідний юрист судової практики:

«За загальним правилом, у разі відсутності письмової форми договору моментом укладення договору вважається отримання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Разом з тим потрібно мати на увазі, що якщо для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії (нотаріальне завірення тощо), то договір вважається укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення необхідної дії.»

gavrilov 56
Провідний юрист судової практики:

«Після внесення змін до Держреєстру необхідно отримати нову довідку з управління статистики, в якій будуть актуалізовані дані про підприємство»

«Якщо Ви систематично потребуєте юридичної допомоги, є сенс розглянути правовий аутсорсинг – абонентське юридичне обслуговування, яке дозволить заощадити Вам витрати на утримання штатного юриста, його робочого місця та нормативної бази, оптимізувати оподаткування, а також не залежати від його лікарняних, відпусток та інших людських чинників»

artem 56
Провідний юрист судової практики:

«Претензія повинна висвітлювати всі негативні сторони неповернення боргу для боржника, включати потенційні штрафи, пені, відсотки, судові витрати, витрати на юридичний супровід, що сприяє переговорам, і найчастіше виключає необхідність звернення до суду. При складанні претензії можна запропонувати компромісний графік погашення заборгованості (розстрочення, відстрочення тощо)»

yl56
Провідний юрист податкової практики:

«При зміні юридичної адреси юридичної особи, рівно і як при реєстрації юридичної особи, щоб уникнути можливих ускладнень з податковими органами, слід уникати адрес масової реєстрації, до яких фіскальна служба ставиться вкрай негативно»

nikita 3
Провідний юрист практики супроводу ЗЕД:

«Якщо учасники товариства не бажають зменшувати статутний капітал ТОВ в результаті виходу одного з учасників, слід отримати згоду від учасника про вихід з товариства з передачею, тим чи іншим способом, своєї частки учасникам / учаснику ТОВ, що не суперечить ст.53 ЗУ «Про господарські товариства»

nadya 56
Кандидат юридичних наук, Адвокат
Провідний юрист податкової та митної практики:

«Точний розмір судового збору можна вирахувати, скориставшись формою на сайті: http://court.gov.ua/sudytax/ »

 
Для вирішення
Вашого питання
зв'яжіться з нами

(044) 280-20-04

(056) 760-95-43

абоЗамовте зворотній зв'язок
 
Відповіді на питання, що часто запитують:
Чи можна стягнути грошовий борг, посилаючись на свідчення свідків?

З аналізу ст. 1051 ЦК України випливає, що показаннями свідків не може бути підтверджений факт передачі грошей або речей. Тому, без наявності договору позики (розписки), довести факт отримання / передачі грошових коштів, спираючись лише на свідчення свідків у суді не вдасться.

Таким чином, для підтвердження передачі в борг грошових коштів (інших речей) необхідно укладати договір позики, або брати з боржника розписку. За своєю суттю розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, що видається боржником кредитору за договором позики, підтверджуючи як його закінчення, так і умови договору, а також свідчить про отримання боржником від кредитора певної грошової суми.

Чи потрібно завіряти розписку у нотаріуса?

Чинне законодавство не містить норм, що зобов’язують завіряти розписки у нотаріуса. За своєю суттю розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, що видається боржником кредитору за договором позики (навіть укладеним в усній формі), підтверджуючи як його закінчення, так і умови договору, а також свідчить про отримання боржником від кредитора певної грошової суми.

Однак, у випадку судового розгляду, нотаріально завірена розписка буде вагомим аргументом проти всіх заперечень боржника.

Додатково Ви можете ознайомитись з публікаціями наших юристів в ЗМІ.