Спори з АМК

artem176 Кулигін Артем Євгенійович
Провідний юрист господарської практики

Беручи до уваги норми чинного антимонопольного законодавства України, кожен керівник підприємства повинен розуміти необхідність контролю своєї діяльності з метою дотримання вимог цих норм.

У свою чергу такий підхід дозволяє при необхідності захистити інтереси підприємства в суді, а також уникнути залучення суб'єкта господарювання до відповідальності за порушення антимонопольного законодавства.

При цьому важливо своєчасно отримати правову оцінку та рекомендації у сфері антимонопольного та конкурентного права, оскільки це дозволяє вести діяльність без порушень відповідних норм.

Грунтуючись на нашому досвіді судових розглядів, ми спочатку аналізуємо і надаємо своїм клієнтам об'єктивну інформацію щодо правової позиції у виниклій суперечці і перспектив розгляду справи судом.

 

 

 


Етапи і строки спору з АМК:
Крок 1
1 година
Первинна оцінка перспективи справи
Крок 2
8-16 годин
Розробка правової позиції на підставі наданих даних. при наведенні
Крок 3
10-20 годин
Складання, узгодження і подача документа (позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги) до суду
Крок 4
від 1 місяця
Супроводження спору в суді

 

 

Чому саме ми:
 • Відповідальність - «швидка юридична допомога» при виникненні будь-яких податкових проблем.
 • Компетентність - - ми не беремося за завідомо програшні справи: до підписання договору оцінюємо реальні перспективи спору з АМК.
 • Профільність - спеціалізуємося на обслуговуванні бізнесу та вирішенні його завдань.
 • Персональний підхід - враховуємо особливості розвитку та ведення бізнесу конкретного клієнта.
 • Лояльність - надаємо юридичну допомогу за терміновими питаннями в ненормованому робочому режимі.
 • Раціональність - принесена нами користь має бути незмірно більшою, ніж використані клієнтом ресурси.
 • Ефективність - високий показник вирішених судових спорів, що підтверджується довірою постійних клієнтів.

Якщо Вам знадобилося оскаржити рішення органу Антимонопольного комітету України, зателефонуйте нам для отримання первинної безкоштовної консультації. Ми визначимо перспективи Вашої справи, надамо попередні рекомендації і, у разі необхідності, розрахуємо точну вартість послуги.

Наши клиенты о нас:
 
Порада юриста:
yl56
Провідний юрист податкової практики:

«Если у Вас есть основания считать, что налоговые органы планируют провести проверку Вашего предприятия, необходимо заблаговременно проверить наличие и подготовить перечень первичных документов, которые подтверждают правильность ведения налогового и бухгалтерского учета»

yl56
Провідний юрист податкової практики:

«При зміні юридичної адреси юридичної особи, так само як і при реєстрації юридичної особи, задля уникнення можливих ускладнень з податковими органами, необхідно уникати адрес масової реєстрації, адже фіскальна служба ставиться до них вкрай негативно»

yl56
Провідний юрист податкової практики:

«У випадку отримання податкового запиту необхідно звертати увагу на зазначені підстави для тієї чи іншої дії контролюючих органів, так як досить часто такі підстави не передбачені чинним законодавством»

AA 561
Керуючий партнер, Адвокат:

«Якщо Ви систематично потребуєте юридичної допомоги, є сенс розглянути правовий аутсорсинг - абонентське обслуговування, яке дозволить зекономити Вам витрати на утримання штатного юриста, його робочого місця та нормативної бази, оптимізувати податкове навантаження, а також не залежати від його лікарняних, відпусток та інших людських факторів»

danilova.jpg
Провідний юрист господарської практики:

«Якщо у Вас є підстави вважати, що подання необхідних доказів до суду буде з часов неможливою чи ускладненою, або що Ваші права порушуються чи існує реальна загроза їх порушенню, Ви маєте право звернутись до господарського суду з заявою про застосування заходів до подання позову: витребування доказів; огляд приміщень, в яких здійснюються дії, пов'язані з порушенням прав; накладення арешту на майно»

artem 56
Провідний юрист судової практики:

«Якщо Ви збираєтесь надати гроші в борг, пам'ятайте, що усні свідчення не є доказами в спорах про стягнення боргу. Для підтвердження передачі в борг грошових коштів (інших речей) необхідно укладати договір позики та брати з боржника розписку про отримання грошових коштів в повному обсязі»

nikita 3
Провідний юрист практики супроводу ЗЕД:

«У випадку здійснення представництвом іноземної компанії господарської діяльності на території України таке представництво повинно встати на облік в податковому органі за місцезнаходженням в порядку, встановленому центральним податковим органом України та отримати статус постійного представництва»

Dmytro Kharko min
Кандидат юридичних наук, Адвокат
Провідний юрист податкової та митної практики:

«При укладенні договору поставки покупцю необхідно знати, що товар, що придбавається можливо використовувати лише в підприємницьких цілях, або інших цілях, що не пов'язані з особистими, сімейними, домашніми чи іншим подібним використанням»

 
Для вирішення
Вашого питання
зв'яжіться з нами

(044) 280-20-04

(056) 760-95-43

абоЗамовте зворотній зв'язок
 
Відповіді на питання, що часто запитують:
Яким судам підвідомчі справи про оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України?

З аналізу частини першої статті 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції" випливає, що заявник, відповідач і третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду.

Враховуючи зміст наведеної норми і зіставляючи її з вимогами статті 4 КАС України, згідно з якою юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення, при зверненні з позовом про оскарження рішень органів АМК слід знати, що справи у спорах такого характеру підвідомчі господарським судам і підлягають розгляду за правилами Господарського процесуального кодексу України.

Це стосується і розгляду справ за позовами органів Антимонопольного комітету України про стягнення з суб'єктів господарювання сум штрафів та пені у зв'язку з порушенням конкурентного законодавства, оскільки пунктом 3 частини першої статті 12 ГПК України встановлено, що справи за заявами органів Антимонопольного комітету України з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції, підвідомчі господарським судам.

Який строк передбачено для оскарження в судовому порядку рішень (попередніх рішень) Антимонопольного комітету України і чи можна його відновити?

Заявник, відповідач або третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково у двомісячний строк з дня отримання такого рішення. Цей строк не може бути відновлений (ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про захист економічної конкуренції").

Попереднє рішення може бути оскаржене в порядку, визначеному статтею 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у п'ятнадцятиденний строк з дня його отримання. Цей строк не може бути відновлений (ч. 2 ст. 47 ЗУ «Про захист економічної конкуренції»).

Встановлена Цивільним кодексом України позовна давність у вищевказаних правовідносин не застосовується, також як і в оскарженні розпоряджень Антимонопольного комітету України та його органів. Аналогічним чином вирішується і питання про строк оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України, прийнятих у справах про недобросовісну конкуренцію (позиція Пленуму ВГС України, постанова від 26.12.2011 № 15).

Які передбачені підстави для зміни, скасування або визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України?

Стаття 59 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» передбачає, що підставами для зміни, скасування або визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є:

 • участники ООО не отвечают по его обязательствам и несут риск убытков, связанных с деятельностью общества, в пределах стоимости своих вкладов;
 • минимальный и максимальный размер уставного капитала ООО определяется самостоятельно участниками;
 • вкладом в уставный капитал ООО могут быть денежные средства, ценные бумаги, другие вещи или имущественные или другие отчуждаемые права, которые имеют денежную оценку;
 • денежная оценка вклада участника ООО производится по согласию с другими участниками общества;
 • максимальное количество участников ООО может достигать 100;
 • учредителями/участниками ООО могут быть физические и юридические лица, как резиденты, так и нерезиденты Украины.

 

Представление подается в суд первой инстанции в течение двадцати четырех часов с момента установления обстоятельств, которые обуславливают обращение в суд, по общим правилам подсудности, установленным этим Кодексом, в письменной форме и должно содержать, в частности, основания обращения с представлением, обстоятельства, которые подтверждаются доказательствами, и требования заявителя (част.3 ст.183-3 Кодекса административного судопроизводства Украины).

Додатково Ви можете ознайомитись з публікаціями наших юристів в ЗМІ.