Підготовка відповідей на запити

VMN 3326 Вінниченко Анна Олександрівна
Керуючий партнер, Адвокат

Податковий запит про надання інформації в розрізі певних контрагентів з вимогою надання копій всієї первинної документації є одним з найбільш поширених способів отримання відомостей податковими органами.

А надання всієї запитуваної інформації часто тягне за собою отримання акта невиїздної перевірки, який є підставою для прийняття відповідного податкового повідомлення-рішення.

Виходячи з багаторічної практики успішного вирішення податкових спорів, податкові юристи Юридичної компанії WinnerLex прийшли до однозначного висновку: відповідь на письмовий запит податкових органів потрібно надавати в будь-якому випадку, але при цьому далеко не завжди обов'язково докладати письмові пояснення і документи.

 

 
 

 


Етапи і строки підготовки відповіді на запит:
Крок 1
1 година
Попередня консультація (правовий висновок про законність запиту та узгодження вартості послуги)
Крок 2
1-3 години
Підготовка відповіді на запит і відправлення його клієнту
Крок 3
1 година
Надання усних рекомендацій по уникненню можливих ризиків
Крок 4
10 днів
Контроль відправленого запиту

Податкові юристи компанії WinnerLex розробили ефективні способи захисту клієнтів при отриманні податкових запитів, які зводять до мінімуму ризики проведення позапланової податкової перевірки, а також позитивно впливають на ділову репутацію клієнтів як контрагентів з високим ступенем захисту конфіденційної інформації.

Чому саме ми:
  • Оперативність - «швидка юридична допомога» при виникненні будь-яких податкових проблем.
  • Компетентність - володіючи великим досвідом роботи в податкових органах, наші податкові юристи виграють навіть найскладніші податкові спори.
  • Професіоналізм - беремо участь у розробці податкових законопроектів, проводимо семінари з податкових спорів, є авторами публікацій з податкових спорів в авторитетних виданнях.
  • Ефективність - високий показник податкових спорів, що підтверджується довірою постійних клієнтів.
Наші клієнти про нас:
 
Поради юриста:
yl56
Провідний юрист податкової практики:

«Якщо у Вас є підстави вважати, що податкові органи планують провести перевірку Вашого підприємства, необхідно перевірити наявність та підготувати перелік первинних документів, які підтверджують правильність ведення податкового і бухгалтерського обліку»

yl56
Провідний юрист податкової практики:

«При зміні юридичної адреси юридичної особи, так само як і при реєстрації юридичної особи, задля уникнення можливих ускладнень з податковими органами, необхідно уникати адрес масової реєстрації, адже фіскальна служба ставиться до них вкрай негативно»

yl56
Провідний юрист податкової практики:

«У випадку отримання податкового запиту необхідно звертати увагу на зазначені підстави для тієї чи іншої дії контролюючих органів, так як досить часто такі підстави не передбачені чинним законодавством»

AA 561
Керуючий партнер, Адвокат:

«Якщо Ви систематично потребуєте юридичної допомоги, є сенс розглянути правовий аутсорсинг - абонентське обслуговування, яке дозволить зекономити Вам витрати на утримання штатного юриста, його робочого місця та нормативної бази, оптимізувати податкове навантаження, а також не залежати від його лікарняних, відпусток та інших людських факторів»

gavrilov 56
Провідний юрист судової практики:

«Якщо у Вас є підстави вважати, що подання необхідних доказів до суду буде з часов неможливою чи ускладненою, або що Ваші права порушуються чи існує реальна загроза їх порушенню, Ви маєте право звернутись до господарського суду з заявою про застосування заходів до подання позову: витребування доказів; огляд приміщень, в яких здійснюються дії, пов'язані з порушенням прав; накладення арешту на майно»

artem 56
Провідний юрист судової практики:

«Якщо Ви збираєтесь надати гроші в борг, пам'ятайте, що усні свідчення не є доказами в спорах про стягнення боргу. Для підтвердження передачі в борг грошових коштів (інших речей) необхідно укладати договір позики та брати з боржника розписку про отримання грошових коштів в повному обсязі»

nikita 3
Провідний юрист практики супроводу ЗЕД:

«У випадку здійснення представництвом іноземної компанії господарської діяльності на території України таке представництво повинно встати на облік в податковому органі за місцезнаходженням в порядку, встановленому центральним податковим органом України та отримати статус постійного представництва»

nadya 56
Кандидат юридичних наук, Адвокат
Провідний юрист податкової та митної практики:

«При укладенні договору поставки покупцю необхідно знати, що товар, що придбавається можливо використовувати лише в підприємницькій діяльності чи в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням»

 
Для вирішення
Вашого питання
зв'яжіться з нами

(044) 280-20-04

(056) 760-95-43

абоЗамовте зворотній зв'язок
 
Відповіді на питання, що часто запитують:
Якщо фіскльний орган посилається у своєму запиті про надання документів на п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, чи правомірно це?

Законодавець вкладав у цю норму дещо інший зміст, ніж застосовується на практиці контролюючими органами. Так, дана норма передбачає право контролюючого органу запитувати і вивчати первинні документи, які використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов'язану з розрахунком і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, але тільки під час проведення перевірок.

Податковий орган у своєму запиті посилається на п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України, як на підставу для надання документів, чи правомірно це?

Згідно даного пункту, контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити:

1) підстави для надання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

3) друк контролюючого органу.

Фіскальний орган, посилаючись на п.п. 78.1.1. п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, загрожує, в разі ненадання інформації на свій запит, провести документальну позапланову перевірку, чи правомірно це?

Тільки в тому випадку, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. Однак це відбувається тоді, коли за результатами перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Додатково Ви можете ознайомитись з публікаціями наших юристів в ЗМІ.