Супроводження угод з бізнесом, M&A

Вінниченко Анна ОлександрівнаВінниченко Анна Олександрівна
Керуючий партнер, Адвокат

Юридична компанія WinnerLex здійснює комплексний юридичний супровід угод з продажу та придбання бізнесу, корпоративних прав (часток у статутних фондах господарських товариств), акцій.

Юридичні послуги з комплексного супроводу угод з продажу та купівлі бізнесу спрямовані на те, щоб купуючи новий бізнес, наш клієнт не отримав «кота в мішку», а продаючи - провів операцію планомірно, на максимально вигідних умовах, без побоювання за будь-які негативні правові наслідки.

 

Юридичний супровід угод з купівлі або продажу бізнесу може включаьти в себе:
 • правовой аудит правомірності створення бізнесу, корпоративної структури управління господарської діяльності юридичної особи, що купується, зміни його попередніх власників, інших змін;
 • супровід процедури проведення та закриття угод по передачі корпоративних прав;
 • розробка пропозицій по адаптації корпоративної структури бізнесу, що купується, відповідно до інтересів клієнта
 • оцінка правових ризиків угоди, розробка механізмів їх ліквідації;
 • аналіз та підготовка необхідної для угоди документації з урахуванням інтересів клієнта;
 • участь в перемовинах з контрагентом в інтересах клієнта;
 • підготовка та супровід юридичного оформлення угоди;
 

 


Етапи і строки супроводження угоди з бізнесом:
Крок 1
1 година
Розробка технічного завдання на основі аналізу ситуації
Крок 2
10-30 годин
Аналіз активів та розробка "дорожньої карти" проведення угоди
Крок 3
від 10 годин
Супровід перемовин та юридичне оформлення угоди
Крок 4
від 10 годин
Розробка правових рекомендацій для клієнта по предмету послуги

Угода може супроводжуватись як "під ключ", так і на окремиї її етапах у зв'язку побажаннями наших клієнтів

Чому саме ми:
 • Профільність - спеціалізуємось на обслуговуванні корпоративного бізнесу та вирішені його задач.
 • Персональний підхід - враховуємо особливості розвитку та ведення бізнесу конкретного клієнта.
 • Лояльність - надаємо юридичну допомогу з термінових питань в ненормованому робочому режимі.
 • Раціональність - принесена нами користь повинна бути значно більша, ніж використані клієнтом ресурси.
 • Ефективність - високий показник вирішених корпоративних спорів, що підтверджується довірою постійних клієнтів.

Якщо Вам знадобилися послуги корпоративного юриста, зателефонуйте нам для отримання первинної безкоштовної консультації. Ми дамо Вам попередні рекомендації по справі і розрахуємо вартість послуги.

Наші клієнти про нас:
 
Поради юриста:
gavrilov 56
Провідний юрист судової практики:

«Якщо у Вас є підстави вважати, що подання необхідних доказів до суду буде з часов неможливою чи ускладненою, або що Ваші права порушуються чи існує реальна загроза їх порушенню, Ви маєте право звернутись до господарського суду з заявою про застосування заходів до подання позову: витребування доказів; огляд приміщень, в яких здійснюються дії, пов'язані з порушенням прав; накладення арешту на майно»

gavrilov 56
Порвідний юрист судової практики:

«За загальним правилом, у разі відсутності письмової форми договору моментом укладення договору вважається отримання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції . Разом з тим потрібно мати на увазі, що якщо для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії (нотаріальне завірення і т.д.), то договір вважається укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення необхідного дії.»

gavrilov 56
Провідний юрист судової практики:

«Після внесення змін до Держреєстру необхідно отримати нову довідку з управління статистики, в якій будуть актуалізовані данні про підприємство»

AA 561
Керуючий партнер, Адвокат:

«Якщо Ви систематично потребуєте юридичної допомоги, є сенс розглянути правовий аутсорсинг - абонентське обслуговування, яке дозволить зекономити Вам витрати на утримання штатного юриста, його робочого місця та нормативної бази, оптимізувати податкове навантаження, а також не залежати від його лікарняних, відпусток та інших людських факторів»

artem 56
Провідний юрист судової практики:

«Претензія повинна висвітлювати всі негативні сторони неповернення боргу для боржника, включати потенційні штрафи, пені, відсотки, судові витрати, витрати на юридичний супровід, що сприяє переговорам, і найчастіше виключає необхідність звернення до суду. При складанні претензії можна запропонувати компромісний графік погашення заборгованості (розстрочення, відстрочення тощо.)»

yl56
Провідний юрист податкової практики:

«При зміні юридичної адреси юридичної особи, так само як і при реєстрації юридичної особи, задля уникнення можливих ускладнень з податковими органами, необхідно уникати адрес масової реєстрації, адже фіскальна служба ставиться до них вкрай негативно»

nikita 3
Провідний юрист практики супроводу ЗЕД:

«Якщо учасники товариства не бажають зменшувати статутний капітал ТОВ в результаті виходу одного з учасників, слід отримати згоду від учасника про вихід з товариства з передачею , тим чи іншим способом, своєї частки учасникам / учаснику ТОВ, що не суперечить ст.53 ЗУ «Про госптовариства»»

nadya 56
Кандидат юридичних наук, Адвокат
Провідний юрист податкової та митної практики:

«Точний розмір судовог сбору можливо розрахувати, скориставшись формою на сайті: http://court.gov.ua/sudytax/ »

 
Для вирішення
Вашого питання
зв'яжіться з нами

(044) 280-20-04

(056) 760-95-43

абоЗамовте зворотній зв'язок
 
Відповіді на питання, що часто запитують:
Чим регулюється порядок відчуження учасником товариства з обмеженою відповідальністю своєї частки? Яка передбачена послідовність дій у такому порядку?

У статті 52 Закону України «Про господарські товариства» йдеться про те, що учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства.

Відчуження учасником товариства з обмеженою відповідальністю своєї частки (її частини) третім особам допускається, якщо інше не встановлено статутом товариства.

Уучасники товариства користуються переважним правом купівлі частки (її частини) учасника пропорційно до розмірів своїх часток, якщо статутом товариства чи домовленістю між учасниками не встановлений інший порядок здійснення цього права. Купівля здійснюється за ціною та на інших умовах, на яких частка (її частина) пропонувалася для продажу третім особам. Якщо учасники товариства не скористаються своїм переважним правом протягом місяця з дня повідомлення про намір учасника продати частку (її частину) або протягом іншого строку, встановленого статутом товариства чи домовленістю між його учасниками, частка (її частина) учасника може бути відчужена третій особі.

Який порядок злиття, приєднання, поділу та перетворення юридичної особи?

Злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади (ст. 106 Цивільного кодексу України).

Статтею 107 Цивільного кодексу України передбачено, що після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт ( у разі злиття, приєднання або перетворення ) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво за всіма зобов'язаннями юридичної особи, у відношенні всіх його кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, оспорювані сторонами. Юридична особа - правонаступник, що утворилася внаслідок поділу, несе субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями юридичної особи , яке припинилося.

З аналізу статей 108 і 109 Цивільного кодексу України випливає, що перетворення юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи. Виділенням є перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов'язків юридичної особи до однієї або кількох новим створеним юридичним особам.

Які існують способи отримання контролю над бізнесом?

Купівля бізнесу найчастіше відбувається у такі способи:

1.купівля частини в статутному фонді, тобто придання корпоративних прав (регулюється ЗУ "Про господарські товариства")приобретение частей в уставном фонде, т.е. приобретение корпоративных прав (регулируется Законом Украины «О хозяйственных обществах»);

2.купівля підприємства, як цілісного майнового комплексу (регулюється нормами Цивільного кодексу України);

3.злиття або поглинання компаній, тобто реорганізація (регулюється главою 7 ЦК України).

 

Додатково Ви можете ознайомитись з публіккаціями наших юристів в ЗМІ.