Спадкування бізнесу

Вінниченко Анна ОлександрівнаВінниченко Анна Олександрівна
Керуючий партнер, Адвокат

У разі смерті єдиного власника, який був ще й директором компанії, може відбутися на півроку повна блокада роботи підприємства: офіційно відсутня особа, яка має право управління компанією - аж до неможливості підписання банківських, звітних, податкових, внутрішніх документів.

Такою ситуацією можуть скористатися недобросовісні спадкоємці, а також конкуренти, які спробують усіма можливими способами дезорганізувати діяльність фірми і затягнути процес вступу в право спадкування. Не можна виключати і варіант рейдерського захоплення підприємства, поява неіснуючих спадкоємців тощо.

Спеціалісти юридичної компанії WinnerLex володіють великим досвідом захисту своїх клієнтів при оформленні спадкових прав на бізнес, і готові максимально полегшити для Вас процес вступу в спадщину, а також надати послуги з переоформлення бізнесу на нового власника і його перереєстрації.

 

 

 


Етапи і строки надання послуги:
Крок 1
1 година
Розробка технічного завдання на основі аналізу ситуації
Крок 2
10-30 годин
Аналіз проблем та розробка «дорожньої карти» з вирішення ситуації
Крок 3
від 10 годин
Здійснення необхідних юридичних дій
Крок 4
от 10 часов
Розробка правових рекомендацій для клієнта по предмету послуги
Чому саме ми:
  • Профільність - спеціалізуємось на обслуговуванні корпоративного бізнесу та вирішені його задач.
  • Персональний підхід - враховуємо особливості розвитку та ведення бізнесу конкретного клієнта.
  • Лояльність - надаємо юридичну допомогу з термінових питань в ненормованому робочому режимі.
  • Раціональність - принесена нами користь повинна бути значно більша, ніж використані клієнтом ресурси.
  • Ефективність - високий показник вирішених корпоративних спорів, що підтверджується довірою постійних клієнтів.

Якщо Вам знадобилось врегулювати спадкування бізнесу, зателефонуйте нам для отримання первинної безкоштовної консультації. Ми дамо Вам попередні рекомендації по справі і розрахуємо вартість послуги.

Наші клієнти про нас:
 
Поради юриста:
gavrilov 56
Провідний юрист судової практики:

«Якщо у Вас є підстави вважати, що подання необхідних доказів до суду буде з часов неможливою чи ускладненою, або що Ваші права порушуються чи існує реальна загроза їх порушенню, Ви маєте право звернутись до господарського суду з заявою про застосування заходів до подання позову: витребування доказів; огляд приміщень, в яких здійснюються дії, пов'язані з порушенням прав; накладення арешту на майно»

gavrilov 56
Порвідний юрист судової практики:

«За загальним правилом, у разі відсутності письмової форми договору моментом укладення договору вважається отримання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції . Разом з тим потрібно мати на увазі, що якщо для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії (нотаріальне завірення і т.д.), то договір вважається укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення необхідного дії.»

gavrilov 56
Провідний юрист судової практики:

«Після внесення змін до Держреєстру необхідно отримати нову довідку з управління статистики, в якій будуть актуалізовані данні про підприємство»

AA 561
Керуючий партнер, Адвокат:

«Якщо Ви систематично потребуєте юридичної допомоги, є сенс розглянути правовий аутсорсинг - абонентське обслуговування, яке дозволить зекономити Вам витрати на утримання штатного юриста, його робочого місця та нормативної бази, оптимізувати податкове навантаження, а також не залежати від його лікарняних, відпусток та інших людських факторів»

artem 56
Провідний юрист судової практики:

«Претензія повинна висвітлювати всі негативні сторони неповернення боргу для боржника, включати потенційні штрафи, пені, відсотки, судові витрати, витрати на юридичний супровід, що сприяє переговорам, і найчастіше виключає необхідність звернення до суду. При складанні претензії можна запропонувати компромісний графік погашення заборгованості (розстрочення, відстрочення тощо.)»

yl56
Провідний юрист податкової практики:

«При зміні юридичної адреси юридичної особи, так само як і при реєстрації юридичної особи, задля уникнення можливих ускладнень з податковими органами, необхідно уникати адрес масової реєстрації, адже фіскальна служба ставиться до них вкрай негативно»

nikita 3
Провідний юрист практики супроводу ЗЕД:

«Якщо учасники товариства не бажають зменшувати статутний капітал ТОВ в результаті виходу одного з учасників, слід отримати згоду від учасника про вихід з товариства з передачею , тим чи іншим способом, своєї частки учасникам / учаснику ТОВ, що не суперечить ст.53 ЗУ «Про госптовариства»»

nadya 56
Кандидат юридичних наук, Адвокат
Провідний юрист податкової та митної практики:

«Точний розмір судовог сбору можливо розрахувати, скориставшись формою на сайті: http://court.gov.ua/sudytax/ »

 
Для вирішення
Вашого питання
зв'яжіться з нами

(044) 280-20-04

(056) 760-95-43

абоЗамовте зворотній зв'язок
 
Відповіді на питання, що часто запитують:
Как унаследовать долю в ООО?

У багатьох статутах ТОВ закріплено, що перехід і розподіл частини до нового учасника, в тому числі і в порядку спадкування, допускається тільки за згодою інших учасників товариства. В даному випадку необхідно отримати згоду кожного учасника про включення спадкоємця до складу членів суспільства. Тільки після того, як спадкоємець отримає на це згоду, яка повинно бути закріплена у формі протоколу загальних зборів, він отримує в порядку спадкування статус учасника товариства з відповідними обов'язками та правами. Якщо хоч один з учасників ТОВ не погодиться на вступ спадкоємця в суспільство, воно може виплатити вартість його частки в статутному капіталі або видати на цю суму майно в натурі.

Як успадкувати ПП?

Насамперед, у разі, якщо відсутній заповіт, необхідно провести детальний аналіз документів підприємства, в яких може бути відображена процедура та порядок виконання обов'язків керівника в разі смерті директора - єдиного засновника підприємства. Якщо такі є, надалі слід керуватися ними.

Однак якщо така процедура не врегульована локальними актами підприємства і не прописана в статуті, необхідно керуватися нормами Цивільного кодексу України, що регламентують порядок вступу в спадщину, і як наслідок, придбання прав на успадковане майно.

Чи має право чоловік / дружина померлого власника на управління підприємством (або корпоративні права) як частину спільної сумісної власності в шлюбі?

Стаття 100 Цивільного кодексу України прямо встановлює, що право участі у товаристві є особистим немайновим правом і не може окремо передаватися іншій особі. Більше того, Верховним Судом України роз'яснено, що право на управління підприємством не входить до складу спільної сумісної власності подружжя.

Як випливає з вищевказаної правової позиції, чоловік / дружина померлого не мають права на управління підприємством (або корпоративних прав), що належали померлому, так як вони не є частиною спільної сумісної власності.

Додатково Ви можете ознайомитись з публікаціями наших юристів в ЗМІ.