Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Дії та рішення органів державної влади, їх посадових осіб можуть вкрай суттєво впливати як на бізнес, так і на пересічних громадян. Як приклад, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) може накладати штрафи за порушення вимог пожежної безпеки та ставити питання про зупинення діяльності підприємств до усунення порушень. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) своїми рішеннями та діями може заблокувати прийняття фактично майже всіх корпоративних рішень по корпоративному управлінню акціонерними товариствами.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) може не видати дозвіл на виконання будівельних робіт чи не прийняти в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти, створюючи суттєві проблеми забудовникам. Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) може накладати значні суми штрафів за порушення у сфері охорони навколишнього природного середовища, ставити питання про зупинення дії спеціальних дозволів та діяльності суб’єктів господарювання. Ситуація ускладняється тим, що далеко не завжди державні органи дотримуються закону, а нерідко приймають протиправні рішення, які суттєво порушують права юридичних та фізичних осіб.

Спори з держорганами у досудовому порядку не завжди приносить бажаний результат, оскільки нерідко посадовці неналежним чином реагують на скарги та звернення, ухиляючись від виконання своїх обов’язків або, навпаки, продовжуючи чинити протиправні дії. Єдиним надійним інструментом захисту у такому випадку є звернення до суду з позовом про визнання протиправними дій чи бездіяльності державного органу, про скасування нормативно-правового акта та індивідуального акта, про зобов’язання вчинити дію чи прийняти рішення, від яких ухиляються посадовці, або ж навпаки про зобов’язання утриматися від вчинення держорганом протиправних дій.

Фахівці:
prev
next
Послуги по вирішенню спорів з держорганами включають в себе, зокрема, супроводження спорів з:

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР);

Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС);

Державною архітектурно-будівельною інспекцією України (ДАБІ);

Державною екологічною інспекцією України (Держекоінспекція);

Державною прикордонною службою України (ДПСУ);

Фондом державного майна України (Фонд держмайна);

Державною міграційною службою України (ДМС України);

Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба);

Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ Одним із головних напрямів діяльності Адвокатського об’єднання «ВіннерЛекс» є захист бізнесу від протиправних посягань з боку державних органів, оскільки метою нашої команди є створення умов для ведення Вашого бізнесу без юридичних бар’єрів.
ДОСВІД Команда Адвокатського об’єднання «ВіннерЛекс» має багатий досвід успішного вирішення великої кількості адміністративних спорів з різноманітними держорганами різних категорій та рівнів складності.
ПРОАКТИВНІСТЬ Бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ Відстеження нами поточних змін у законодавство, а також огляд актуальної судової практики адміністративних судів у сукупності з вже накопиченим досвідом супроводження адміністративних спорів дозволяє застосувати комплексний і завжди актуальний підхід при вирішенні спорів з держорганами.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ Наші спеціалісти мають багаторічний досвід юридичного супроводження діяльності підприємств середнього та великого бізнесу, тому ми розуміємо Ваші потреби як ніхто інший та маємо достатньо досвіду для успішного вирішення самих складних правових питань наших Клієнтів.
ОПЕРАТИВНІСТЬ «Швидка юридична допомога» при виникненні будь-яких проблем з держорганами.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються
У який суд слід подавати позовну заяву про оскарження рішень державних органів?

За загальним правилом позовна заява з приводу оскарження рішень, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи подається за вибором позивача до адміністративного суду за місцем знаходження (проживання) позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача – державного органу, крім випадків, визначених Кодексом адміністративного судочинства.

Чи має право посадові особи Держеконіспекції або ДСНС за наслідками перевірок обмежувати чи зупиняти діяльність підприємств, окремих виробництв?

Згадані посадові особи не мають права на власний розсуд обмежувати чи зупиняти діяльність підприємств, окремих виробництв. З цією метою вони зобов’язані звернутися до суду із позовом щодо застосування такого обмеження чи зупинення.

В межах якого строку можна оскаржити рішення, дії чи бездіяльність державних органів?

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи за загальним правилом встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів з боку органів державної влади. Виключення щодо інших строків звернення до адміністративного суду встановлені Кодексом адміністративного судочинства України.

Також вас може зацікавити
thanks