Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Безпечне і успішне ведення господарсько-економічної діяльності у значній мірі залежить від наявності ефективних засобів захисту прав учасників корпоративних відносин. При цьому, є нерідкими випадки, коли в процесі ведення спільного бізнесу між компаньйонами можуть виникати розбіжності та непорозуміння, які приводять до корпоративних спорів. Розвиваються корпоративні спори і у тому випадку, коли інтереси власників бізнесу, керівників і акціонерів господарських товариств розходяться або не були урегульовані заздалегідь. Нерідко мова йде про зловживання однієї зі сторін конфлікту своїми правами. Подібна ситуація може призвести до банкрутства компанії, рейдерського захоплення або недружнього поглинання.

Корпоративне право є тією галуззю, де немає великої кількості досвідчених юристів та адвокатів, що викликано значною складністю такої категорії справ як корпоративні спори, а також великим обсягом та недосконалістю законодавства, що регулює корпоративні відносини. Тому для перемоги в корпоративному конфлікті необхідно обирати справжніх професіоналів, які мають практичний досвід вирішення складних корпоративних конфліктів, адже на кону часто стоїть доля бізнесу загалом – справи цілого життя.

Супроводження вирішення корпоративних спорів  включає в себе, зокрема, наступні спори:

  • оспорювання рішень органів управління товариства, у тому числі пов’язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням товариства, про виключення учасника з товариства або про перерозподіл часток учасників товариства;
  • призначення, обрання, відкликання чи припинення повноважень осіб, що входять до складу органів управління товариства;
  • захоплення товариства шляхом маніпулювання корпоративними правами (рейдерські атаки, недружні поглинання);
  • купівлі-продажу корпоративних прав, у тому числі про переведення на учасника прав та обов’язків покупця у зв’язку з порушенням його переважного права на купівлю частки у статутному капіталі товариства, визнання недійсними договорів про відчуження частки у статутному капіталі;
  • отримання компенсації вартості частки майна товариства та частки прибутку;
  • оскарження положень статуту господарського товариства;
  • оскарження рішень про випуск акцій та інших цінних паперів;
  • порушення права на своєчасне отримання дивідендів у встановленому обсязі;
  • оспорювання угод із зацікавленими афілійованими особами, значних правочинів;
  • стягнення збитків, завданих діями посадових осіб товариства;
  • оскарження реєстраційних дій, у тому числі реєстрації майна та майнових прав, визнання недійсними актів, що порушують права на майно (майнові права), якщо такі вимоги є похідними від корпоративних спорів.
Фахівці:
prev
next
Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ Одним із головних напрямів діяльності Адвокатського об’єднання «ВіннерЛекс» є вирішення корпоративних спорів, оскільки метою нашої команди є створення умов для ведення Вашого бізнесу без юридичних бар’єрів. Наші спеціалісти мають багаторічний досвід супроводження корпоративних питань господарських товариств середнього та великого бізнесу, тому ми розуміємо Ваші потреби як ніхто інший та маємо достатньо досвіду для успішного вирішення самих складних правових питань наших клієнтів;
ДОСВІД Команда Адвокатського об’єднання «ВіннерЛекс» має багатий досвід успішного вирішення великої кількості корпоративних спорів різноманітних категорій та рівнів складності.
ПРОАКТИВНІСТЬ Бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ Володіючи великим досвідом супроводження вирішення корпоративних суперечок, наші адвокати виграють навіть найскладніші корпоративні спори.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ Відстеження нами поточних змін у законодавство, що регулює корпоративні питання, а також огляд актуальної судової практики по цій категорії спорів в у сукупності з вже накопиченим досвідом супроводження корпоративних спорів дозволяє застосувати комплексний і завжди актуальний підхід при вирішенні корпоративних спорів.
ОПЕРАТИВНІСТЬ «Швидка юридична допомога» при виникненні будь-яких корпоративних проблем.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються
У який господарський суд слід подавати позовну заяву з корпоративного спору?

За загальним правилом спори, що виникають з корпоративних відносин розглядаються господарським судом за місцезнаходженням юридичної особи.

Якщо учасники корпоративного спору домовились про врегулювання спору вже в апеляційному суді, чи можна на цій стадії укласти мирову угоду?

Учасники корпоративного спору можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Чи можуть корпоративні спори розглядатися у порядку спрощеного позовного провадження?

Справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій), не можуть бути розглянуті у порядку спрощеного позовного провадження.

Також вас може зацікавити
thanks